Jarosławl, Rosja

Яросла́вль

Miasto położone niedaleko od Moskwy. Tak przynajmniej uważają miejscowi, a w praktyce oznacza to około 4 godzin jazdy pociągiem. Odległość między miastami wynosi około 315 km.

Alex wybrałam się tu co by odmienić swoje codzienne dni w Moskwie. Co ciekawe przebywając w Jarosławiu i chcąc zadzwonić do Moskwy obowiązuje już roaming! 

Miasto wchodzi w skład tzw. "Zołotovo kolca" <Золотое Кольцо>.  Ponoć jest w nim najwięcej cerkwi. Zapewne to prawda, gdyż spacerując po mieście są na każdym kroku.

Wracając do organizacji samej wycieczki. Nocleg Alex znalazł przez couch surfing i postanowił pojechać. 

O mały włos, a wycieczka zakończyła by się już na dworcu, gdyż okazało się, że bilety do najtańszych nie należą! Udało się jednak coś znaleźć i tak w jedną stronę Alex zapłacił 464 ruble, a w drogę powrotną 387.

Także w drogę! Alex plany miał dość ambitne! Planował się uczyć. Jednak nie było mu to dane. Uprzejmy staruszek umilał całą drogę rozmowami. Doszkolił się także Alexa z historii,  staro cerkiewno-słowiańskiego czytając fragment książki <do tej pory zastanawiam się jakim cudem> i poznał tajniki parzenia prawdziwej herbaty ;)

Pierwsze minuty w Jarosławiu. Krótki wieczorny spacer tuz po przyjeździe:Pogoda niestety nie była sprzyjająca. Przez większą część 3 dniowego wyjazdu padał deszcz, także zdjęć jest niewiele. 
Za to Alex miał okazję poznać kolejne potrawy kuchni rosyjskiej i poszerzyć krąg obejrzanych kultowych komedii.


Na dole pomnika znajdował się specjalny otwór.  Jeśli się w niego trafiło monetą to będzie się miało szczęście. Alex próbował niestety bez powodzenia.

Zakupiwszy magnez Aleksander wraca do domu (moskiweskiego rzecz jasna>. 

Kulturalna strona Moskwy:
Wiadomo, że wszystkim Rosja kojarzy się z teatrem, baletem i cyrkiem. Aczkolwiek stare rosyjskie komedie są naprawdę rewelacyjne. Także Alex korzysta czasem również z kina.

W zwykłym kinie bilety to koszt około 350 rubli. Jednak można też pójść do kina za pół darmo. 
Kino znajduję się na stacji metra Arbatskaja. Repertuar można zobaczyć tu. Średnia cena za bilet to 50 rubli.Wygląda jak wejście do ogrodu botanicznego, a to korytarz prowadzący do toalet.

Sala mała ale za 50 rubli nie można mieć wygórowanych oczekiwań ;)Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 Okiem Alexa - rodzinne podróżowanie , Blogger