Zima w Moskwie!

Okazuje się, że wycieczka do Kazania miała tylko przyzwyczaić Alexa do zimna i grubych warstw lodu na chodniku, BO od powrotu z wycieczki jest tylko zimniej i zimniej!!


Windowsowy gadżet pulpitu mówi, że jest -8 stopni do tego wiatr. Pogoda na jutro mówi -11! Ratunku! Alex zdaje sobie sprawę z faktu, że jest zima, no ale bez przesady. Czy ona nie mogła poczekać jeszcze dwóch tygodni?

Dla urozmaicenia tutejszej egzystencji Alex wybrał się zobaczyc rzeźby lodowe w parku koło stacji metra sportivnaja. Okazało, się jednak, że jakiś dowcipny osobnik umieszczający informacje o tym wydarzeniu w internecie zapomniał dodać, że rzeźby są jeszcze nie skończone i mają charakter śnieżny, a nie lodowy.

Podsumowanie wycieczki: ponad godzina drogi w jedna stronę, tyle samo w druga stronę, pięć minut oglądania.

A jaka jest zima w Moskwie:
-Ponura: dość późno pojawia się słońce jeśli w ogóle wychodzi;
-Dzień jest krótki;
-Często wieje silny wiatr
-W większości miejsc chodniki są dobrze odśnieżone ale nie wszędzie;
-Władze w celu utrzymania dobrych stanów chodników/ulic używają dużej ilości soli bądź innych środków, co odbija się na przyśpieszonej eksploatacji butów/spodni;
-Choć Alex od dobrych kilku lat nie nosił czapki, to tutaj jednak się z nią przeprosił. Temperatury potrafią spaść mocno poniżej zera, w połączeniu z dużym wiatrem jest to naprawdę uciążliwe.

2 komentarze:

  1. to się nazywa 'niezwykle oryginalny sposób zagospodarowania wolnego czasu' :D

    OdpowiedzUsuń
  2. następnym razem może po prostu pojeżdżę metrem w kółko, co będę wychodzić i marnować przejazd ;p

    OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 Okiem Alexa - rodzinne podróżowanie , Blogger