Wizowe nowości, Rosja

Ostatnio źródełko z internetem się wyczerpało, więc nastąpiła dłuższa przerwa w dostawach informacji..
Z racji świąt Konsulaty były pozamykane, wolne miały aż do 8 stycznia włącznie. Czego skutki były dość łatwe do przewidzenia.. oblężenie Konsulatów zaraz 9 stycznia!

Jak donosi strona o tu dla tych co chcieli by się wybrać do Obwodu Kaliningradzkiego w celach turystycznych, kulturalnych i tym podobnych (no bo przecież nie po benzynę ;p ) Konsulat w Gdańsku zmienił godziny przyjęć:

Wnioski wizowe w Gdańsku Konsulart Rosji przyjmuje
w poniedziałki, środy i piątki w godz. 8.30 – 12.30 tylko po uprzednim zapisaniu się na wizytę.

Alex odradza robienie przedpłaty, z racji, że jeśli jakimś sposobem okaże się, że dokumenty nie zostaną przyjęte to wpłacona kwota nie zostanie zwrócona.

Z ciekawostek:
Na Ukrainie stworzono kalendarz, który rozdano członkom parlamentu europejskiego zawierający zdjęcia  znanych obywateli Ukrainy, którym odmówiono wydania wizy Schengen w 2011-2012. Te same zdjęcia wcześniej były wywieszone na wystawie w parlamencie UE w ramach wystawy "Wizy? Po co?"

Ukraina w ostatnim czasie dąży do podpisania porozumienia o ruchu bezwizowym z UE. Maja nadzieje, że pierwszym krokiem przybliżającym ich do tego będzie podpisanie porozumienia planowane na 25 lutego. Co więcej Ministerstwo Spraw Zagranicznych Ukrainy uważa za oczywiste, że to właśnie oni pierwsi, a nie Rosja osiągną ruch bezwizowy z UE. Swoją drogą czy Rosji faktycznie zależy na ruch bezwizowym, skoro otwiera na całym świecie Centra Wizowe?

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 Okiem Alexa - rodzinne podróżowanie , Blogger