Do Rosji bez wizy? Raczej nie!Ministerstwo Kultury Rosji złożyło wniosek dotyczący pozwolenia na wjazd obywateli 20 krajów na teren Rosji bez wiz (do 72 godzin).

Jednym z warunków miał by być zakup biletów lotniczych u jednej z rosyjskich linii lotniczych. Kolejnym warunkiem jaki należało by spełnić to skorzystanie z listy 11 akredytowanych lotnisk np. Szermetevo czy Wnukovo. Projekt obejmuje także lotniska znajdujące się w Petersburgu, Kaliningradzie, Chabrovsku, Władywostoku czy Soczi.


Projekt dotyczy obywateli następujących Państw, jadących w celach turystycznym tranzytem: Francja, Niemcy, Polska, Wielka Brytania, Holandia, Szwecja, Włochy, Hiszpania, Szwajcaria, Austria, Belgia, Finlandia, Grecja, Kanada, Australia, Japonii, Korea Południowa, USA i Singapuru. Eksperci uważają, że dzięki temu potok turystów do Rosji mógłby ulec znacznemu zwiększeniu.


Jednak analizujący projekt różnorodni eksperci widzą w nim mnóstwo niedociągnięć i nie jasności także Alex podejrzewa, że nie ma co mieć liczyć na lot do Moskwy czy Władykaukazu bez wizy. Natomiast do Petersburga spełniając szereg kryteriów można wybrać się statkiem już teraz bez wizy! ;D_____________________

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 Okiem Alexa - rodzinne podróżowanie , Blogger