Miś Krzyś, Na wsi i ROK W LESIE

Miś Krzyś

Na wsi 

ROK W LESIE


Jak już wspominałam, książki darzę miłością ogromną. Ostatnio nawet dla ratowania rodzinnego budżetu częściowo przerzuciłam się na wypożyczanie interesujących pozycji z biblioteki. Jak tylko przechodzę w sklepie obok pułki z pozycjami dla dzieci czuje jak one mnie wołają i oprzeć się nie mogę by wziąć chociaż jedną, a że córka moja wdała się w matkę i również nie stroni od książek to samo wiecie chyba jak się kończą takie wizyty w sklepie ;)

Dziś na dywanik trafiły książeczki, gdzie zadaniem dziecka jest uważna obserwacja i wyszukiwanie elementów na obrazkach.

1.Miś Krzyś w mieścieW książeczce poznajemy Misia Krzysia i życie w mieście w różnych sytuacjach.


Na górze każdej strony znajdują się elementy, które Maluch powinien znaleźć na obrazku. Ilustracje są tak różnorodne, że można bawić się w wyszukiwanie również innych elementów.


Ilustracje są kolorowe, przyjemne dla oka i różnorodne. 


Wydawnictwo REA dzieciom
Cena: około 10zł
Ilość stron: 12
Okładka i strony: twarde
Format: Mały (14cmx14cm)
Ukazały się również: Miś Krzyś na budowie, na wsi, w lesie.
Wiek: Około 12 msc +

Dzięki temu, że książeczka jest niewielkiej wielkości bez problemu możemy zabrać ją ze sobą do auta czy na spacer! Choć rozmiary ma niepozorne to z perspektywy już dość długiego użytkowania mogę polecić ją w stu procentach! Mała często po nią sięga i potrafi wyszukiwać różne elementy przez dobre parę minut.

2. Popatrz i znajdź! Na wsi.Obrazkowe historyjki dla najmłodszych. Na poszczególnych kartkach widzimy rodzinę w czasie różnych prac na wsi. 

Na każdej stronie znajdziemy krótki opis tego co znajduje się na obrazku oraz elementy, które należy odnaleźć na ilustracji.Według wydawnictwa Zielona Sowa książka przeznaczona jest dla dzieci w wieku 4-5 lat jednak już z rocznym Maluchem możemy przeglądać książeczkę poszukując na obrazku zwierzątek i innych elementów. Z czasem możemy zwiększać stopień trudności wyszukując coraz mniejsze elementy.


Wydawnictwo Zielona Sowa
Cena: około 10zł
Ilość stron: 10
Okładka i strony: twarde
Format: Duży (20cmx29xm)

Ukazały się również: W domu, w przedszkolu, w mieście.
Wiek: według nas około 12 msc +, według wydawcy 4-6lat.

 3. Rok w lesie

Niezwykła książka pobudzająca wyobraźnie. Rok w lesie to 12 rozkładówek przedstawiających kolejne miesiące życia w lesie.

Na samym początku poznajemy mieszkańców lasu i ich zwyczaje.


Na kolejnych kartkach poznajemy zwyczaje dzików, wilków, niedźwiedzi, łosi, zająców i wielu innych zwierząt. Możemy zobaczyć jak się bawią, jak odpoczywają i jak zdobywają pożywienie, a także co właściwie w lesie robi leśniczy?


Obrazki są bardzo szczegółowe, sporo tu drobnych elementów dlatego bardziej spodoba się nieco starszym maluchom. Jednak i te nieduże pociechy na pewno zainteresują się na chwilę!Tą książką jestem po prostu oczarowana! Ilustrację przygotowane przez Emilię Dziubak są niesamowite. Na pewno rozbudzą wyobraźnię nie jednego dziecka, a i rodzice będą mieli frajdę ze wspólnego przeglądania poszczególnych stron. Ciekawe jest to, a jednocześnie genialne, że autorka przedstawia jedno ujęcie lasu w różnych odsłonach (zmieniają się miesiące, pory roku i dnia).

Wydawnictwo Nasza księgarnia
Cena: około 30-50zł
Ilość stron: 28
Okładka i strony: twarde
Format: Duży (23cmx31xm)

Ukazały się również: Rok w mieście
Wiek: 0-6lat


2 komentarze:

  1. Zdecydowanie Rok w lesie wygrywa konkurs, bo Bożena też potrafi spędzić godzinę wlepiając się w ilustracje. Na taką książkę to nawet szkoda półki, bo stale jest w użyciu. ;)

    OdpowiedzUsuń
  2. Rok w lesie zdecydowanie wygrywa! Miś Krzyś dobry do auta czy żeby wrzucić na wyjście do torebki na wszelki zaś. A druga pozycja to taki etap przejściowy. Duże pastelowe obrazki ale jak się człowiek przyjrzy to całkiem sporo detali znajdzie. Jednak Rok w lesie pozostaje bezkonkurencyjny!

    OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 Okiem Alexa - rodzinne podróżowanie , Blogger