Z książką na start!

Z KSIĄŻKĄ NA START!

Zwykle w ramach cyklu Biblioteka Małego Podróżnika prezentujemy książki, które skradły nasze serce. Tym razem jednak postanowiłam przybliżyć Wam projekt organizowany przez Wojewódzką i Miejską Bibliotek Publiczną w Gdańsku wraz z Fundacją Metropolia Dzieci.

Akcja Z książką na start jest skierowana do dzieci w wieku 0-6 lat i ma na celu promocję czytelnictwa. Także jak dla nas idealnie! Od dawna odwiedzamy co jakiś czas wspólnie bibliotekę. Do tej pory jednak książki wypożyczałyśmy na moją kartę. Jednak od minionego czwartku moja 16 miesięczna córka ma już własną kartę do biblioteki! 


Oby jej tylko ten czytelniczy zapał nie przeszedł! Po założeniu karty i zgłoszeniu chęci udziału w projekcie dostałyśmy PASZPORT MAŁEGO CZYTELNIKA.

Z KSIĄŻKĄ NA START!


Od teraz przy każdej wizycie w bibliotece oprócz karty Mała musi dać Pani bibliotekarce PASZPORT, w którym będziemy zbierać pieczątki.

Po uzbieraniu 10 pieczątek czeka na nas niespodzianka - sami nie wiemy jeszcze jaka więc damy znać.

W PASZPORCIE jest kilka zadań dla maluchów. Oprócz paszportu maluch otrzymuje książkę dostosowaną do wieku. Nam przypadła KICIA KOCIA GOTUJE


Kicia Kocia to bardzo sympatyczna mała kotka, która w związku z pilnymi sprawami rodziców zostaje pod opieką babci. Razem spędzają wspaniale czas gotując zupę i piekąc ciastka.Choć Kicia Kocia tęskni za rodzicami to dzień z babcią jest wspaniały a mała bohaterka dumna, że przyrządzone potrawy smakują mamie i tacie.Całość czyli kartę, paszport i książeczkę otrzymujemy w takiej oto torbie.


Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie zksiazkanastart.pl

Od września 2016 projekt będzie realizowany również w Tczewie, Rumi, Redzie, Wejherowie i Sopocie.
 
Co ważne cały projekt jest bezpłatny. Nam się podoba, a Wam?
2 komentarze:

  1. Świetna akcja. U nas niestety nie ma takich inicjatyw.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Nam się też podoba, oby było takich akcji coraz więcej!

      Usuń

Copyright © 2016 Okiem Alexa - rodzinne podróżowanie , Blogger