HISZPANIA, FUENGIROLA, ZOO (BIOPARC)


FUENGIOLA, ZOO (BIOPARC)


Ostatnim miejscem do którego zajrzeliśmy będąc na wybrzeżu Costa Del Sol było ZOO - Bioparc Fuengirola. 

Sama Fuengirola na nas specjalnego wrażenia nie zrobiła. Potraktowaliśmy ją jako bazę wypadową. Choć niewątpliwie od kilku lat zajmuje ona pierwsze miejsce w rankingach popularności wśród turystów (głównie ze względu na długą plażę). 

FUENGIOLA, plaża

FUENGIOLA, plaża

FUENGIOLA, plaża

FUENGIOLA, plaża

 Fuengirola znana jest przede wszystkim jako kurort turystyczny z bogatą ofertą hoteli, restauracji, barów i dyskotek. Jednym z nielicznych zabytków jest arabski zamek Castillo de Sohail, w którym po remoncie organizowane są koncerty i festiwale.

Fuengirola, Castillo de Sohail

To z czego Fuengirola znana jest najbardziej to ZOO - BIOPARC, który został ogłoszony przez National Geographic najlepszym ogrodem zoologicznym w Hiszpanii!

FUENGIOLA, ZOO (BIOPARC)


FUENGIOLA, ZOO (BIOPARC)

Wejście niestety do najtańszych nie należy, bo bilet dla dorosłych to koszt 18,90 euro, a ulgowy dla dzieci w wieku od 3 do 9 lat - 13,90 euro. Warto zajrzeć na stronę parku przed wizytą i sprawdzić aktualne ceny i promocje. Przed wizytą w parku warto zajrzeć do informacji turystycznej. Znajdziecie tam kupony zniżkowe do wielu miejsc. W czasie naszego pobytu był kupon ze zniżką na 2 euro. Nie dużo, ale przy rodzinnej wycieczce zawsze coś ;)

FUENGIOLA, ZOO (BIOPARC)

Zoo zostało zmodernizowane w 2001 roku i stworzono tu warunki zbliżone do lasu tropikalnego. Nie ma tutaj tradycyjnych klatek, tak często spotykanych jeszcze w polskich ogrodach zoologicznych, są za to duże wybiegi na których pracownicy stworzyli zwierzakom warunki zbliżone do ich naturalnego występowania. Dużo tu egzotycznych roślin, które dają nam poczucie obcowania z autentyczną naturą. 

FUENGIOLA, ZOO (BIOPARC)

BIOPRAC specjalizuje się w rozmnażaniu zagrożonych gatunków, prowadzi badania nad szympansami, a także prowadzi działalność edukacyjną w zakresie wpływu lasu tropikalnego na klimat.

FUENGIOLA, ZOO (BIOPARC)

Nie zabrakło też miejsc, gdzie możemy pospacerować między zwierzakami. Warto też sprawdzić o której godzinie jest wejście do lemurów i na pokaz ptaków. My wybraliśmy się na wejście do lemurów, choć trzeba było odstać swoje w kolejce to warto ;)

FUENGIOLA

FUENGIOLA

Jakie są nasze wrażenia z wizyty w BioParc Fuengirola?
Na pewno warto tu zajrzeć będąc na rodzinnych wakacjach. Dzieciom spodoba się na pewno bliskość natury  i możliwość oglądania dzikich zwierząt w ich naturalnych warunkach z bliska. Niestety cena za wejście jak na polskie zarobki jest dość wygórowana. Mamy jednak świadomość, że utrzymanie wszystkich roślin i zwierzaków musi pochłaniać naprawdę spore sumy.
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 Okiem Alexa - rodzinne podróżowanie , Blogger