Londyn, Camden Town

Niewątpliwie miejscem, które warto odwiedzić będąc w Londynie jest Camden Town

Jako dzielnica mieszkalna powstała w 1971 roku. Znajduje się tutaj znany na całym świecie bazar - Camden Market.
Dzielnica kanałów, małych sklepików i ciekawie ubranych ludzi ;) 

Większość sklepów otwiera się około 10.00. Wybierając się w weekend trzeba liczyć się z tłumami, zwłaszcza w okolicy metra. Dlatego tym, którzy chcieliby pospacerować w spokojniejszej atmosferze Alex poleca wybrać się w tygodniu przed południem.

Będąc tutaj można wybrać się do najstarszego na świecie ZOO.

Nie brak tu rzecz jasna również pubów ;)


Dla głodomorów też się coś znajdzie. Od kebabów, przez pizze po bardziej egzotyczne potrawy, a wszystko to można zjeść nad kanałem na siedzeniach w kształcie motorów, w towarzystwie tego oto LWA.


Znajdziemy tutaj mnóstwo oryginalnych rzeczy między innymi ubrania, torebki, buty. Fani ciężkiego brzmienia z pewnością będą zadowoleni z wyboru skór, ćwieków, glanów czy biżuterii. Pełno też standardowych pamiątek typu kubki, magnesy, koszulki itp => w dużo korzystniejszych cenach niż w centrum. Na zwykłym kubku można zaoszczędzić kilka funtów. 

Miłośnicy płyt winylowych mogą tu je nabyć taniej niż na jarmarku Dominikańskim.

Także Alex jest w pełni przekonany, że każdy znajdzie tu coś dla siebie. 

Chodząc po małych sklepikach i stoiskach Alex myślał o tym, że w Polsce zdecydowanie brakuje takich miejsc, gdzie za w miarę rozsądną cenę można kupić coś ciekawego i oryginalnego.

Jak tu dojechać? Najszybciej metrem - czarna linia i wysiadamy na stacji Camden Town.  Czy warto się tu wybrać? Zdaniem Alexa zdecydowanie TAK!!!

2 komentarze:

  1. Koniecznie sobie trzeba machnąć irokeza przed wysiadaniem z metra, bo jak człowiek wygląda normalnie w innych dzielnicach, to na Camden będzie freakiem ;)

    OdpowiedzUsuń
  2. To fakt.. o prawda Alexowi wydaje się, że kiedyś było tu bardziej różnorodnie, a teraz jest nieco bardziej nastawione na turystów ..

    OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 Okiem Alexa - rodzinne podróżowanie , Blogger