Gdańsk, Galeria Zabawek

Gdańsk, stare miasto

Mieliśmy ostatnio kilka wolnych dni. W związku z tym, że wyjątkowo nigdzie nie wyjeżdżaliśmy postanowiliśmy poznać nieco lepiej rodzinny Gdańsk. Mieszkamy tu od zawsze, a do tej pory rzadko mieliśmy okazję wcielić się w rolę turysty. 

Mówiąc szczerze, Gdańsk w obiektywie innych osób podoba nam się szalenie. Za to gdy sami po nim spaceruje wiele rzeczy wydaje się nam zwyczajne. Także zadanie które przed sobą postawiliśmy okazało się nie łatwe. Bardzo się nam spodobało, więc z pewnością będziemy kontynuować zwiedzanie, głównie w poszukiwaniu atrakcji dla dzieci w Gdańsku.


Dziś zabierzemy Was na krótki spacer po Gdańskiej starówce i zajrzymy do Galerii Zabawek.

Lubimy Gdańską starówkę za to, że wystarczy dojechać do Centrum  i można po prostu spacerować po ulicach starego miasta nie zwracając specjalnie uwagi, którędy idziemy.


Gdańsk, stare miasto

Gdańsk, stare miasto

Gdańsk, stare miasto

Gdańsk, stare miasto

W Gdańsku co roku od ostatniego weekendu lipca do drugiej połowy sierpnia odbywa się Jarmark św. Dominika. Nieco ospałe zwykle uliczki zamienia się wówczas w tętniącą życiem dzielnicę miasta.

Gdańsk, stare miasto

Gdańsk, stare miasto

Gdańsk, stare miasto

Gdańsk, stare miasto

Gdańsk, stare miasto

Będąc w Gdańsku postanowiliśmy odwiedzić Galerię Starych Zabawek, która znajduje się przy ulicy Piwnej 19/21. Strona internetowa galerii - stare-zabawki.pl

Przed wejściem stoi stary telewizor, który przykuwa uwagę przechodniów.\

Gdańsk, stare miasto

Nieco zniechęcił nas do wejścia Pan z obsługi, który na wstępie zapowiedział nam, że mamy pilnować dziecko żeby nie biegało i niczego nie dotykało. 

Jak się okazało Galeria  starych zabawek jest maleńka i raczej nie ma tam miejsca na zawody sportowe ;) Faktycznie mają w swoich zasobach kilka ciekawych eksponatów ale ze względu na bardzo małą powierzchnię są kiepsko wyeksponowane. Praktycznie cała ekspozycja jest schowana za szybą w takich gablotach jak na zdjęciu poniżej.

Gdańsk, Galeria Starych Zabawek

Gdańsk, Galeria Starych Zabawek

Wizyta w Gdańskiej Galerii Starych Zabawek to swego rodzaju sentymentalna podróż do lat dzieciństwa. Z racji, że galeria jest maleńka, a eksponaty pochowane za szybami to dzieci przebiegają przez wystawę z prędkością błyskawicy. Mając już na koncie kilka odwiedzonych miejsc tego typu, wiemy, że można to zrobić w zdecydowanie bardziej przystępnej formie. Brakowało nam tu chociażby małego kącika, w którym maluszki mogły by czegoś dotknąć, coś zrobić..

14 komentarzy:

 1. hmmm Galeria zabawek. Podejrzewam, że nie tylko dzieci są tam w siódmym niebie

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Myślę, że przede wszystkim dorośli ;)

   Usuń
 2. Gdańsk jedno z najpiękniejszych polskich miast, jak nie najpiękniejsze(no może z wyłączeniem Krakowa:)), muszę kiedyś się tam wybrać na dłuższe zwiedzanie i zobaczyć muzeum zabawek, bo nigdy czasu nie ma :)
  Czekam na kolejne wpisy :)
  Pozdrawiam gorąco.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oj Kraków jest piękny prawda, wśród moich faworytów jest jeszcze Wrocław

   Usuń
 3. Musimy w końcu dotrzeć do Trójmiasta.....

  OdpowiedzUsuń
 4. Zazdroszczę Wam tego Gdańska...:) "Księgarnia językowa"...to chyba blisko mostu miłości? :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Gdańsk - piękne miasto! Zazdroszczę Wam :) Dzieciaki nie czują klimatu naszych zabawek ... ech ...

  OdpowiedzUsuń
 6. Twoje zdjęcia bardzo mi się podobają :) Pięknie uchwyciłaś Nasz Gdańsk :) A co do Galerii Zabawek to byłam tam kilka lat temu. Bardzo miło wspominam to miejsce :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki! Cieszę się, że zdjęcia się podobają.

   Usuń
 7. Byliśmy kiedyś na krótkim urlopie w Trójmieście, ale czas spędzaliśmy wtedy głównie na plaży, a w Gdańsku mieliśmy okazję zobaczyć tylko port. Z Twoich zdjęć wnioskuję, że mamy czego żałować - i następnym razem wybierzemy się też bardziej w miasto :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zwykle tak bywa, że do Gdańska przyjeżdza się na plażę, ale starówkę też mamy ładną więc polecam!

   Usuń
 8. 1 raz słysze o muzeum lalek. musze swoje dzieci tam zabrac:)

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 Okiem Alexa - rodzinne podróżowanie , Blogger