Gra Poznaj Polskę

Majówka w zasadzie już się rozpoczęła ale pogoda niestety nie rozpieszcza. Dlatego dziś przedstawiamy Wam idealną grę na deszczowe popołudnia:

GRA

POZNAJ POLSKĘ 

firmy Aleksander


POZNAJ POLSKĘ

W skład gry wchodzą:
  • dwustronna mapa- puzzle
  • plansza
  • karty pytań, strojów i dat
  • tabliczki - herby
  • książeczka z inf. na temat Polski
  • pionki, żetony, kostka i klepsydra

Gra przeznaczona jest dla dzieci w wieku od 5 lat. Jednak ze względu na różnorodność wariantów gry można grać również z nieco młodszymi maluchami.

Gra ma niewątpliwie charakter edukacyjny i stanowi idealny przykład nauki poprzez zabawę, Do gry dołączona jest książeczka z informacjami na temat Polski, w której znajdziemy mnóstwo ciekawostek z historii, geografii czy przyrody.

Pierwszy wariant gry to typowa gra planszowa.  Oprócz planszy wykorzystamy tutaj karty dat, pytań i strojów. Przyda nam się wiedza zawarta w książeczce z informacjami na temat Polski, bowiem będziemy musieli odpowiedzieć na takie pytania jak: Jaki jest największy sztuczny zbiornik w Polsce, jak nazywa się największy wodospad czy jak nazywa się polski taniec ludowy wyróżniający się szybkim tempem i wirowym ruchem par tanecznych.

Gra Poznaj Polskę, Aleksander

Kolejnym elementem gry są duże dwustronne puzzle. Układając je dowiemy się na jakie województwa podzielona jest Polska, jak wyglądają stroje ludowe w poszczególnych rejonach i  co ciekawego znajdziemy w każdym województwie.Gra Poznaj Polskę, Aleksander

Gra Poznaj Polskę, Aleksander

Gra Poznaj Polskę, Aleksander


Z kolei karty z herbami miast posłużą nam do gry w memo.

 Gra Poznaj Polskę, Aleksander

Wykorzystując karty strojów możemy zagrać w piotrusia, a dzięki kartom z datami możemy urządzić quiz historyczny. Karty strojów są naprawdę bardzo ładne. Pokazują różnorodność strojów ludowych i poszczególnych rejonów Polski.

Gra Poznaj Polskę, Aleksander

Różnorodność elementów daje naprawdę duże możliwości. Można grać na wiele sposoby z dziećmi w różnym wieku. 
Niewątpliwie dużym atutem gry jest czytelna i przyjemna dla oka grafika. Stosunek ceny gry do tego co dostajemy w zamian jest naprawdę bardzo dobry. Dzięki zróżnicowanym elementom gra posłuży na długo. Z młodszymi dziećmi można grać w memo i piotrusia, a także układać puzzle. Ze starszymi możemy już urządzić domowy quiz. Sprawdzi się zarówno jako pomoc dydaktyczna w ramach zajęć pozalekcyjnych jak i jako gra rodzinna.

Nasz egzemplarz gry dostaliśmy w czasie spotkania Spotkajmy się w Gdyni. Od razu wiedzieliśmy, że to idealna propozycja dla nas i nie pomyliliśmy się! Gwarantujemy, że nie tylko dzieci będą musiały się nieco doszkolić i dokładnie przeczytać książeczkę z informacjami na temat Polski. 


Za grę dziękujemy firmie ALEKSANDER.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 Okiem Alexa - rodzinne podróżowanie , Blogger