Polecamy na wakacje - Teneryfa

Teneryfa

Dziś kolejny wpis z serii polecamy na wakacje. Tym razem o zdradzenie swojego miejsca na wymarzone wakacje poprosiliśmy Kasię z bloga dzieciakinapoklad.pl 


Dzieciaki na pokład to przesympatyczna 4 osobowa rodzina z Lublina czyli Kasia, Marcin, Kacper i Oliwia. Mają już na swoim koncie sporo odwiedzonych Państw m.in.: Danię, Szwajcarię, Węgry czy Gruzję.


Dziś dzięki Kasi przeniesiemy się na Teneryfę. Po przeczytaniu ich wpisów na blogu na ten temat mam nadzieję, że i nam się uda kiedyś odwiedzić to miejsce, ale to rzeczy. Oto co Kasia napisała nam na temat Teneryfy:


Tegorocznej zimy zamiast w polskie góry pierwszy raz zdecydowaliśmy się na wyjazd w te cieplejsze rejony świata. Wybraliśmy Wyspy Kanaryjskie, a dokładnie największą z nich czyli Teneryfę. Nie żałowaliśmy tej decyzji ani przez chwilę. 

Teneryfa

Co więcej, po tygodniowym pobycie na wyspie, stwierdziliśmy jednogłośnie, że to wymarzone miejsce na wakacje z dzieckiem o każdej porze roku. Zawsze jest tu pięknie i ciepło, temperatury są stałe i rzadko spadają poniżej 20°C, a atrakcji.... całe mnóstwo. 

Co robić na tej niewielkiej wyspie? Co naszym dzieciakom spodobało się najbardziej? 
  • Loro Park – dla naszych pociech to nr jeden, niesamowity ogród, w przepięknej scenerii. Wśród tropikalnej roślinności ukryte są przeróżne zwierzęta. Ale to nie wszystko, obejrzycie tutaj pokazy orek, delfinów, lwów morskich i papug, znajdziecie oceanarium, planetę pingwinów, kino 3D i prawdziwą dżunglę. 
  • Wycieczka na wulkan Teide. Ujrzeć na własne oczy krajobraz księżycowy, niesamowite formacje skalne, pustynię no i sam wierzchołek wulkanu to niesamowite przeżycie dla każdego. 
  • Piękne plaże i woda – tego chyba nie trzeba reklamować. Wszyscy wiemy, że to raj na ziemi dla każdego malucha. 
  • Największy na wyspie aquapark – Siam Park. Osobiście go nie odwiedziliśmy ale fotki, które znaleźliśmy na internecie robią naprawdę dobre wrażenie :) 
  • Góry Anaga – to ten bardziej dziki i mniej odkryty rejon wyspy. Warto wybrać się na przejażdżkę i popodziwiać te piękne widoki. 
  • Niesamowite miasteczka- Masca czyli wioska piratów, Garachicco z wulkanicznym wybrzeżem i Icod de los Vinos ze smoczym drzewem. Te polecamy najbardziej! 

Teneryfa

Teneryfa

Poza pięknymi miejscami, które czekają na Was na Teneryfie, jest jeszcze kilka szczegółów, dzięki którym staje się ona jeszcze bardziej atrakcyjna i dostępna, szczególnie dla rodzin z dziećmi. Po pierwsze można na nią dolecieć bezpośrednio tanimi liniami lotniczymi. Jeśli traficie na promocję może być naprawdę tanio. Ceny nie są wygórowane, auto można wynająć za naprawdę nieduże pieniążki, a litr paliwa kosztuje ok 4 zł. Po drugie jest bezpiecznie, nie spotkacie tam jadowitych zwierząt, nie ma innej flory bakteryjnej. Dostęp do służby zdrowia jest bardzo dobry. Nie ma problemu z dogadaniem się w języku angielskim, rodowici Kanaryjczycy są niesamowicie uprzejmi i pomocni, a jedzenie jest przepyszne. Cóż....nie pozostało Wam nic innego jak planować kolejny urlop na Teneryfie :). My polecamy ją z całego serca.
Katarzyna, Marcin, Kacper i Oliwka Kto jeszcze wcześniej nie zaglądał niech leci do nich na www.dzieciakinapoklad.pl. Znajdziecie ich również na Facebooku i Instagramie
Jeśli chcecie więcej poczytać na temat Teneryfy to klikajcie tutaj.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 Okiem Alexa - rodzinne podróżowanie , Blogger